UGG FENOMÉN

UGG FENOMÉN A JAKÉ SI VYBRAT?

Trendy vznikají, zanikají a zase se vrací. Určitě jste si všimli, že dívky začínají opět nosit pohodlné UGG boty. Známé jako dívčí, pohodlné a teplé boty na zimu, ale věděli jste, že UGG vznikly jako boty na nazouvání po surfování? Ne každému se tento styl líbí, ale musíte uznat, že na tom něco bude. Jelikož jsme na e-shop nedávno doplnili nějaké páry UGG, rozhodli jsme se, že se na ně podíváme do hloubky.

Od svého zrodu v roce 1978 dosáhl vzestup značky UGG svého vrcholu kolem roku 2008, kdy se díky hollywoodským hvězdám, jako jsou Jennifer Aniston a Paris Hilton, staly obuví, kterou vlastnila téměř každá mladá dívka. Původně se tyto ultra pohodlné boty z ovčí kůže staly ikonou v kalifornských surfařských komunitách, pak ale ovládly celý svět a od té doby se znovu objevily i na trhu s domácími potřebami a pánskou módou.

UGG se rychle uchytily u mladší generace, protože sloužily těm, kteří měli rádi uvolněnější životní styl spolu s outdoorovými aktivitami – surfařům ze SoCal až po lyžaře z Aspenu. Když si tuto útulnou estetiku oblíbilo více lidí, značka se přeorientovala na luxusní obuv a ocitla se v módních časopisech, které ji přenesly do hlavního proudu módy. Jakmile UGG dobyly hlavní města módy New York a Londýn, svět se stal jejich ústřicí a popularita značky prudce vzrostla.

Klasické kaštanové boty jsou jejich stěžejním modelem, který uznávají mnozí, ale od té doby je zastínily budoucí verze, protože se v obuvi objevily nové trendy. Značka také pokračovala v rozšiřování svého záběru tím, že se vrhla na oděvy a doplňky pro muže i ženy. UGG se dočkalo spolupráce se značkami jako Telfar, Neighborhood, Bape a dalšími. Vycházeje z rostoucí popularity mules a slipů, UGG přenesla své charakteristické materiály z ovčí kůže do těchto moderních lifestylových potřeb. Mezi nejnositelnější siluety značky UGG dnes patří její nazouváky: Scuffette Slipper, Tasman Slipper a Fluff Yeah Slide.

Jak všestranné jsou UGG pro outdoorové nošení?

V závislosti na modelu, který si koupíte, je každý z nich navržen s ohledem na své použití – ať už jde o vnitřní pantofle Slipper nebo venkovní boty Boot. Primární materiál UGG, kterým je ovčí kůže, má velmi univerzální využití pro zútulnění v interiéru nebo pro udržení tepla při pobytu venku. Koneckonců vznikly jako boty na nazouvání po surfování. Podrážka bot odolná vůči povětrnostním vlivům zajistí vhodnost pro použití kdekoli, kam si je budete chtít vzít.

Jaké jsou nejoblíbenější UGG pro letošní zimu?

V tuto chvíli je nejprodávanější obuví UGG Classic Ultra Mini. Jsou silně osekanou verzí původních All Star Boot, mají krátkou postavu, takže se velmi snadno nazouvají a vyzouvají. Oblíbené jsou také pantofle UGG Tazz Slipper a Tasman Slipper. Další krátce střižený model navržený pro pohodlí a komfort.

Co říkáš na trend UGG? Dej nám vědět, jaký další trend by tě zajímal, a můžeme si ho rozebrat třeba v dalším článku.

Air Jordan
Nike Dunk
Nike Air Force 1
adidas YEEZY
New Balance
Přejít nahoru