TRENDY STREETWEARU A SÍLA CELEBRIT

Streetwear za posledních několik let doslova explodoval. Jeho přítomnost na globální módní scéně je čím dál tím výraznější, a se svým stále rostoucím vlivem formuje podobu moderního módního průmyslu. Proto si dnes popovídáme o vlivu celebrit v našem milovaném streetwearu.

Vliv celebrit na módní průmysl není nový fenomén, ale díky sociálním médiím, jako je Instagram nebo TikTok, je dnes tento vliv intenzivnější a dosahuje mnohem širšího publika. Celebrity dnes využívají svého postavení nejen k popularizaci konkrétních značek a vytváření nových módních trendů, ale stávají se i aktivními hráči na poli módního designu. Produkty vznikající ze spolupráce celebrit s návrháři a oděvními značkami, jako jsou například tenisky Air Jordan OVO od světoznámého umělce Drake nebo kolekce Travise Scotta ve spolupráci s Nike, jsou toho jasným důkazem.

Již několik let sledujeme, jak celebrity přetvářejí svět streetwearu. V roce 2023 je jedním z největších trendů začleňování prvků z vysoce módních značek do každodenních outfitů. Tak vzniká odvážný a sofistikovaný hybridní styl, například když se luxusní tenisky Gucci párují s roztrhanými džínami nebo když se výrazná mikina značky Balenciaga skombinuje se sukní. Dalším trendem je experimentování s odvážnými vzory a tisky, které obohacují jak oblečení, tak i doplňky, jako jsou vtipné klobouky, vzorované šátky a výrazné šperky.

KONKRÉTNÍ PŘÍKLADY...

Pojďme se na ně podívat blíže. Modelka Kendall Jenner, známá svým jedinečným stylem, často nosí boty Air Jordan 1 v různých barevných variantách. Tento její výběr ovlivnil trend obutí a zvýšil poptávku po těchto teniskách. Nesmíme opomenout ani Travise Scotta, který svůj charakteristický utilitární styl vtiskl nejen do spolupráce s návrháři Dioru, ale i do jeho designové práce pro Nike. Dalším příkladem je Kanye West, která svou Yeezy kolekcí ovlivnil celý módní svět. Nebo umělec Pharrell Williams, který je aktuálním kreativním ředitelem pro Louis Vuitton po zesnulém Virgilovi.

Streetwear se v módě těší stále větší oblibě a očekává se, že tento trend bude v následujících letech pokračovat. S rychlým rozvojem sociálních médií a online nákupů je sledování módních trendů a nákup nejnovějších kousků snazší než kdy dříve. Ať už jsi fanouškem značky Supreme, sháníš tenisky Yeezy nebo toužíš po limitovaných edicích Jordanů nebo Dunků, naše široká nabídka limitovaných tenisek a streetwearu tě jistě nezklame. Neváhej a prozkoumej naše nejnovější trendy!

Oblečení
Doplňky
Přejít nahoru