TOP 5 nejlegendárnějších modelů Jordan 4

Model Jordan 4 byl původně představen v roce 1989 jako další v řadě modelů Air Jordan od společnosti Nike. Designérem byl Tinker Hatfield, který se rozhodl pro inovativní design s kombinací meshe, koženého svršku a plastovými detaily. Tyto prvky daly modelu Jordan 4 nový rozměr a staly se klíčovými pro jeho popularitu. Model Jordan 4 se rychle stal hitem a byl vysoce ceněn pro svou pohodlnost, styl a výkon. Během let se objevily mnoho různých barvách a retro verzí, které se staly velmi žádanými.

V tomto článku se podíváme na pět nejlegendárnějších a nejoblíbenějších colourways modelu Jordan 4. Tyto modely jsou známé svým jedinečným designem, historií a popularitou mezi fanoušky.

Jordan 4 Retro "Fire Red" - Klasika, která se neztrácí

Jedna z nejoblíbenějších colourway je Jordan 4 „Fire Red“, která se poprvé objevila v roce 1989. Silueta se dostala do popkultury i díky Spikeu Leemu, který ji představil ve svém filmu Do The Right Thing. Tato reklamní kampaň dodala modelu Jordan 4 městskou atmosféru a proměnila tenisku z pouhé siluety sportovního oblečení v obuv pro každodenní nošení.

Jordan 4 Retro "Bred" - Vzácný a žádaný

V tentýž roce se objevil i model „Bred“, který je známý svou černou a červenou kombinací. Původní přezdívka této barevné varianty měla být „Black Cement“. Dlouho předtím, než byl termín „Bred“ přidělen v podstatě jakémukoli originálnímu Jordan modelu v černočervené barvě, označovali sneakerheady v této éře tento model za „Black Cement“ 4s.

Jordan 4 Retro "Cool Grey" - Design, který zaujme

Jordan 4 Cool Grey byla poprvé vydána v roce 2004 a stala se okamžitým hitem. Tento model je zajímavý tím, že používá různé odstíny šedé barvy a bílé barvy, což dává botám čistý a elegantní vzhled. V roce 2019 byla tato barva opět vydána, aby oslavila 30. výročí modelu Jordan 4.

Jordan 4 Retro "White Cement" - Klasický a nezapomenutelný

Jordan 4 White Cement se stal dalším legendárním modelem Jordan. Tento model byl známý tím, že na bílém koženém svršku byly červené a černé prvky a cementový potisk. Jordan 4 White Cement se stal populárním nejen díky svému vzhledu, ale také díky tomu, že byl součástí úspěšné reklamní kampaně s Michaelem Jordanem. Tento model byl od té doby několikrát znovu vydán, včetně vydání v roce 2016, které přineslo přesně stejný design jako originál z roku 1989.

Jordan 4 Retro "Military Blue" - Výjimečný a elegantní

Model Air Jordan 4 „Military Blue“ byl také poprvé vydán v roce 1989 a rychle se stal obrovským hitem. Na rozdíl od jiných colorways z rodiny AJ4, jako jsou „White Cement“ a „Bred“, Miachael Jordan nenosil modré jordny ve hře během roku jejich vydání, ani neoslavovaly nějaký moment nebo milník na hřišti. První retro edice tenisek přistála v roce 2006, následovala v roce 2012 a golfová edice v roce 2021.

Navštiv naše stránky a prohlédni si naši nabídku. Věříme, že si určitě vybereš, nabízíme nejen spoustu velikostí, ale hlavně modelů, barevných kombinací a kolaborací.

Air Jordan
Nike Dunk
Nike Air Force 1
adidas YEEZY
New Balance
Přejít nahoru