TOP 5 LEGENDÁRNÍCH SNEAKER BALENÍ

Pokud jste si mysleli, že sneaker kultura je jen o botách, pak se mýlíte. Často je to balení, které dělá ten skutečný dojem a někdy se stane dokonce ikonickým. Tak si pojďme představit TOP 5 nejlegendárnějšího balení tenisek, které jsme pro vás našli.

1. Nike Air Pressure (1989)

Retro s nádechem budoucnosti. V roce 1989 přišel Nike s modelem Air Pressure, který přinesl futuristický design nejen v podobě boty, ale také v balení. Zatímco boty samy o sobě nebyly tak populární jako například Reebok Pump, jejich balení v podobě červeného futuristického „Tupperware“ bylo pravým poutačem. Představte si, jak byste vypadali, kdybyste se s ním procházeli po ulici – byli byste bezpochyby středem pozornosti. A pokud si chcete zakoupit kousek historie, tento box můžete najít na eBay okolo $100.

2. Concepts (Special Achievement Award)

Když mluvíme o inovativním balení, nemůžeme opomenout Concepts. Jejich spolupráce s Nike SB na LobsterDunk byla jasným důkazem, že se mohou ve sneakerové kultuře stanovit nové normy. Prvních 50 párů bylo dodáváno v dřevěném pasti na humry, což je balení, které doslova bereme vážně! A jejich inovace v balení pokračovaly, od ‘Blue Lobster’ Dunk zabaleném jako živý vzorek až po balení s náboženským motivem, které bylo tak komplexní, že mělo vlastní kombinační systém na víku krabice.

3. Adidas NMD (Pitch Black – Urban Utility Pack)

V roce 2016 adidas upoutal pozornost sneaker komunity svým Pitch Black projektem. Boty byly baleny v luxusním kufříku s řadou doplňků, včetně elektrického kartáčku na zuby a cestovního sáčku. Pokud jste měli štěstí a získali jednu z těchto bot, nejenže jste měli skvělý pár tenisek, ale také balení, které vás doslova postavilo do centra pozornosti.

4. Nike Air Mag 2011

Není to poprvé co v našem blogu zmiňujeme boty Martyho McFlye z filmu „Zpátky do budoucnosti„. Nike se rozhodl tyto futuristické boty přivést do skutečného světa a jejich balení bylo jednoduše úchvatné. Každý pár byl zabalen v jasně žluté krabici se značkou „Magnetic Anti Gravity„, což je skvělá pocta filmovému originálu.

5. Ben & Jerry’s x Nike SB ‘Chunky Dunky’

Kombinace zmrzliny a tenisek může znít divně, ale v roce 2020 se ukázalo, že je to zlatý hřeb. Tyto tenisky byly dodávány v obřích zmrzlinových kbelících s typicky barevným designem značky Ben & Jerry’s, což bylo balení, které vás nenechalo chladnými.

S každým rokem se výrobci tenisek snaží předčit sami sebe v inovativním a kreativním balení. Kdo ví, co nás čeká v budoucnosti? Ale jedno je jisté, sneaker kultura je neustále v pohybu, stejně jako balení, které je nese. Pokud máte vlastní tipy na nezapomenutelná balení, dejte nám vědět v komentářích na Instagramu!

Air Jordan
Nike Dunk
Nike Air Force 1
adidas YEEZY
New Balance
Přejít nahoru