PROČ SE VYHNOUT FAKE TENISKÁM?

Ty nejnovější, nejvíc poptávané kousky vždy vyvolají touhu stát se součástí vaší sbírky. Ale je třeba mít na paměti jednu důležitou věc. Každá teniska, která se k vám dostane, by nemusela být originální. Falešné tenisky? To rozhodně není cesta, kterou byste chtěli jít. Důvody jsou zřejmé, ale pojďme si je rozebrat.

Nejdůležitější na seznamu je bez pochyby kvalita. S falešnými teniskami nikdy nedosáhnete stejné úrovně komfortu, funkčnosti a trvanlivosti, jakou nabízejí originální modely. Materiály použité v padělcích jsou obvykle podřadné a nízké kvality, takže ať už se vám design jakkoli líbí, brzy poznáte rozdíl. Tenisky se mohou rychle poškodit, rozpadnout nebo ztratit svůj tvar. Navíc studie Americké asociace oblečení a obuvi (AAFA) odhalila, že mnoho padělaných produktů, včetně obuvi, obsahuje nebezpečné úrovně arzénu, kadmia, ftalátů, olova a dalších chemikálií a těžkých kovů, které mohou představovat zdravotní riziko.

Design je další nezbytnou složkou rovnice. Myslete na to, jaké množství kreativity, umu a úsilí vkládají naši oblíbení návrháři a umělci do vytvoření každého páru tenisek. Falešné tenisky jsou jen povrchní napodobeniny těchto originálních uměleckých děl. Podporováním padělků nejenže bereme tvůrcům odměnu za jejich námahu, ale také ničíme hodnotu a integritu jejich práce. Nakonec, chtěli bychom podporovat kopie, když si můžeme pořídit originál?

Pokud mluvíme o širším kontextu, padělané tenisky mohou mít značný dopad na společnost a životní prostředí. Není žádným tajemstvím, že výroba padělků je často svázána s nehumánními pracovními podmínkami a bezohledným ničením přírody. Tím, že podporujeme legitimní produkty, podporujeme i etické a udržitelné postupy v průmyslu.

Ve finále, pro opravdové sběratele nemá koupě falešných tenisek smysl. Samozřejmě velkou roli zde hraje cena. Na falešných teniskách se dá velice ušetřit. Ale autentická radost z vlastnictví limitované edice je nezastupitelná a kolekce by měla zůstat cenná. Pokud se ke svým teniskám chováš pěkně, tak v mnoha případech udrží svou hodnotu.

Ať už si svůj nový pár vybereš u nás nebo na kterémkoliv jiném legitimním e-shopu, nezapomeň na autenticitu. Autenticita je klíčem k opravdové hodnotě. A je to přesně to, co nás milovníky tenisek definuje. Prozkoumejte naši širokou nabídku legitimních limitovaných tenisek na našem e-shopu, který najdete ZDE.

Air Jordan
Nike Dunk
Nike Air Force 1
adidas YEEZY
New Balance
Přejít nahoru