PŘÍBĚH FENOMÉNU SUPREME

Jistě všichni známe značku Supreme, ale víte, jak tento světový fenomén vznikl? Tato značka je dnes symbolem streetwearu a její produkty jsou vyhledávány po celém světě. Z malého skate shopu k celosvětovému brandu, který se může pyšnit kolaboracemi s giganty, jako je Louis Vuitton, Nike nebo The North Face.

Začátky v New Yorku

Supreme bylo založeno v roce 1994 v New Yorku Jamesem Jebbiou. Původně to byl malý obchod s více značkami, než se postupně vyvinul v ikonickou značku, jak ji známe dnes. James, původem z Anglie, v mládí pracoval v továrně na baterie Duracell. Ve věku 18 let se rozhodl pro změnu a přestěhoval se do New Yorku. Zde otevřel obchod Union, který prodával hlavně britské značky. Když začal prodávat značku Stüssy, jeho obchod začal rychle růst. Později se rozhodl otevřít vlastní skate shop s názvem Supreme.

Jedinečný koncept prodeje

Od samého začátku měl obchod omezený sortiment zboží, což vytvořilo zájem mezi mladými lidmi. Zboží se prodávalo tak rychle, že James přišel s nápadem vydávat nové kolekce oblečení každý čtvrtek. Tímto způsobem dokázal udržet zájem a zákazníci se těšili na každý nový drop. Tato strategie se stala jedním z klíčových prvků úspěchu značky.

Kolaborace, které otřásly světem módy

Supreme je známý svými kolaboracemi s jinými značkami a umělci. Spolupráce s takovými značkami, jako je Louis Vuitton, The North Face, Timberland a mnoho dalších, přinesly značce obrovskou popularitu. Kromě toho spolupracovali s renomovanými umělci, jako jsou Jeff Koons a Damien Hirst, což značce dodalo na prestiži.

Expanze na východ

První obchod Supreme mimo USA byl otevřen v Japonsku v roce 1996. Japonci mají vždy rádi streetwear a byli fascinováni americkou značkou. Díky expanzi do Japonska začala značka vyrábět také různé doplňky a gadgety, které jsou dnes jedním z charakteristických prvků každého nového dropu. Co za nejšílenější věci Supreme přivedl na svět si můžeme říct v příštím článku.

Obrovský komerční úspěch

V roce 2017 investovala skupina Carlyle do Supreme nákupem asi 50% firmy za 500 milionů dolarů, čímž vytvořila odhadovanou tržní hodnotu značky kolem 1 miliardy dolarů. O několik let později koupila skupina VF Supreme za neuvěřitelných 2,1 miliardy dolarů.

Supreme je dnes mnohem více než jen značka oblečení. Je to fenomén, který ovlivnil celý svět streetwear a módy. S čtrnácti obchody po celém světě a stále rostoucí popularitou je jasné, že Supreme je zde, aby zůstalo. James v rozhovoru pro GQ magazín řekl, že chtějí zůstat věrní své značce a dělat to nejlepší pro dnešní generaci. A my se nemůžeme dočkat, co nám přinese v budoucnosti! Dej nám vědět, o jaké značce chceš slyšet příště a nezapomeň zkontrolovat zboží Supreme na našem e-shopu.

Oblečení
Doplňky

1 názor na “PŘÍBĚH FENOMÉNU SUPREME”

  1. Pingback: NEJDIVNĚJŠÍ PRODUKTY OD SUPREME – ROOMSTOCK blog

Diskuse uzavřena.

Přejít nahoru