Jak se starat o své sneakers?

Chceš se o své cenné sneakers starat tak, aby vypadaly co nejlépe a vydržely co nejdéle? Máme pro tebe ultimátních 8 tipů, jak se o ně starat jako profík a udržet jejich hodnotu co možná nejdéle.

1. Začni ještě před prvním nošením

Jakmile si pořídíš nové tenisky, hned si k nim můžeš kupte ochranný sprej (impregnaci) . Nastříkej své nové boty a udržuj je nepromokavé a odolné vůči nečistotám. Sprej obvykle vydrží několik měsíců, takže není od věci jej mít vždy po ruce.

2. Umývej boty vlhkým hadříkem

Místo pračky použij vlhký hadřík. Otři tenisky a jemně odstraň zbylé skvrny a škrábance. Pro odolné skvrny použij šampon na tenisky a vmasíruj jej pomocí měkkého kartáčku. Poté otři vlhkým hadříkem, opláchni a opakuj, dokud skvrna nezmizí. Kartáček také využij na odstranění nečistot z podešve.

3. Nech je důkladně uschnout

Po čištění nechej tenisky úplně uschnout, než je znovu obuješ. Pokud jsou opravdu nasáklé, může to trvat i více dní. Pro zrychlení sušení a udržení tvaru můžeš do bot vložit pomačkané papírové utěrky. Vyvaruj se sušení u zdroje tepla.

4. Udržuj je vyplněné

Chraň své tenisky před nevzhledným záhybem na špičce tím, že je po každém nošení vyplníš původním kartonem, papírem nebo plastovými vložkami. Pokud jsi originální výplň ztratil, pomačkané noviny jsou skvělou náhradou. Tato péče udrží tenisky v perfektním tvaru déle.

5. Střídej své tenisky

Snaž se nenosit stejný pár dva dny po sobě! Střídáním tenisek jim dává šanci odpočinout si a úplně vyschnout mezi jednotlivými nošeními, což prodlužuje jejich životnost a čistotu.

6. Nikdy nepoužívej pračku ani sušičku

Nikdy, opravdu nikdy nepoužívej pračku ani sušičku na čištění svých tenisek. Ačkoli by se mohlo zdát lákavé je hodit do pračky nebo sušičky, může to způsobit vážné poškození materiálu nebo stehů. Místo toho se drž rady výše a čisti své tenisky ručně.

7. Pravidelná údržba

Nečekej, až se tvé tenisky začnou rozpadat. Pravidelně je kontroluj a čisti, abys předešel hromadění špíny a poškození. Pamatuj, že prevence je lepší než náprava, takže se o své tenisky starat průběžně.

8. Skladuj je správně

Ukládej své tenisky v suchém a chladném prostředí, kde nebudou vystaveny přímému slunečnímu světlu. Slunce může způsobit vyblednutí barev a zhoršení materiálu. Ideální je skladovat je v originální krabici nebo speciální úložném boxu.

A to je všechno, co potřebuješ vědět ohledně péče o své tenisky. Díky těmto tipům si užiješ své oblíbené tenisky v top stavu co nejdéle. Dej nám vědět do komentářů na Instagram, pod příspěvek týkající se tohoto článku, jestli těchto pár jednoduchých pravidel dodržuješ. A také jaké další rady nebo tipy bys rád od nás uvítal.

Air Jordan
Nike Dunk
Nike Air Force 1
adidas YEEZY
New Balance
Přejít nahoru