HISTORIE SILUETY NIKE DUNK

Znáte historii jedné z nejikoničtějších siluet na trhu, Nike Dunk? Po téměř 40 letech od jejího uvedení na trh, je Dunk stále na vrcholu popularity mezi fanoušky tenisek. Ale jak se Nike Dunk dostal tam, kde je dnes? Pojďme se ponořit do příběhu o tom, jak se tato teniska dostala z basketbalových hřišť na vrchol streetwear kultury.

Nike Dunk začínal jako basketbalová botka. Původní návrhy pocházejí od bývalého kreativního ředitele Nike, Petera Moorea, který stojí také za designem Air Jordan 1. Dunk byl vytvořen jako pokračování Air Force 1 a kombinoval prvky Air Jordan 1, Nike Terminator a Nike Legend. Původně měla být tato teniska nazvána College Color High, ale nakonec dostala název Dunk, aby oslavila 40. výročí prvního dunku v univerzitním basketbal.

Nike spustil kampaň „Be True to Your School“, kde sponzoroval úspěšné univerzitní basketbalové týmy a oblékl je do Dunks v jejich barvách. Tím získal Dunk velkou popularitu, ale jeho momentum se postupně ztratilo s rostoucí popularitou basketbalu a technologickým pokrokem. Nike musel udělat změny, aby udržel Dunk na trhu, a tak došlo k jeho přeměně na obuv pro skateboarding.

"Wu-Tang" Dunk

Tenisky Nike Dunk Wu Tang jsou jedinečnou a ikonickou kolekcí, která spojuje dvě legendy - značku Nike a hip-hopovou skupinu Wu-Tang Clan. Tyto tenisky jsou inspirované známým logem Wu-Tang Clan. Mají černý základ s žlutými a černými detaily, které připomínají charakteristické barvy skupiny. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a poskytují pohodlnou a stylovou volbu pro všechny fanoušky Wu-Tang Clan nebo sneakerheads. Nike Dunk Wu-Tang jsou nejen módním doplňkem, ale také kouskem kultury a historie spojené s hip-hopem.

V 90. letech se Dunk objevil v různých skateboardingových videích, a tak se stal oblíbenou teniskou mezi skatery. Nike se snažil vstoupit do trhu se skateboardingem s různými modely, ale nebyl úspěšný, dokud se nevrátil k Dunkům. V roce 1999 Nike přepracoval Dunk High a znovu uvedl „Be True to Your School“ balíček s několika dalšími barevnými variantami, včetně slavné „Wu-Tang“ Dunk, která byla vytvořena pro Lowa Hawkeyes, ale získala popularitu díky logu Wu-Tang „W“ na patě.

V roce 2001 se Nike spojil se Stussy a vytvořil první kolaboraci na modelu Dunk, což vedlo k vytvoření nové linie SB Dunk. SB Dunk byl přizpůsoben potřebám skateboardingu s většími podrážkami a polstrovaným jazykem. Nike SB Dunk následně navázal řadu úspěšných partnerství s různými značkami a umělci, což vedlo k dalšímu růstu popularity Dunků.

Dnes se Dunk těší velké popularitě mezi sneakerheady po celém světě. Jeho jednoduchý design, symetrické barevné bloky a přijatelná cena ho činí jedním z nejvíce sběratelských modelů na trhu. Navíc sérii kolaborací a limitovaných vydání, které Nike během let vytvořil, přidává do hloubky jeho příběhu a zvyšuje jeho hodnotu na sekundárním trhu.

Během své téměř čtyřicetileté historie se z Nike Dunk stal ikonický model v sneaker kultuře. Ať už máš radši klasické barvy nebo nějakou tu limitovanou kolaboraci, je jasný, že Nike Dunk má v každé sbírce místo.

jaký je tvůj nejoblíbenější model Nike Dunk? Je to klasika, nebo máš slabost pro nějakou kolaboraci? A pokud ještě hledáš ten pravý pár, mrkni se na náš široký výběr Nike Dunk modelů na našem e-shopu.

Air Jordan
Nike Dunk
Nike Air Force 1
adidas YEEZY
New Balance
Přejít nahoru