HISTORIE MODELŮ KOBEHO BRYENTA

Dnes se podíváme na úžasnou kariéru zesnulé legendy Kobeho Bryanta a hlavně na to, jak ovlivnil sneakers kulturu se svými signature modely. Kobe byl nejen výraznou osobností na hřišti, ale i ikonou ve světě tenisek. Věděl si, že Kobe měl i několik modelů pod adidasem, nebo, že měl své vlastní colourways na vybraných modelech Jordan?

V roce 1996, Kobe Bryant ohlásil na tiskové konferenci, že místo univerzitní ligy jde rovnou do NBA. Jeho rozhodnutí si hned všiml adidas a vzal si ho pod své křídla rovnou na 6 sezón, během kterých Kobe vyhrál soutěž ve smečování, zahájil svou vlastní řadu tenisek a vyhrál tři tituly NBA.

Jeho první modely s adidas, jako EQT Elevation a později Crazy 97, představovaly začátek jeho dlouhé a úspěšné kariéry v designu tenisek. Tyto tenisky se staly ikonami a jsou dnes vysoce ceněné mezi sběrateli.

Řada KB8, později přejmenovaná na Crazy 8, uvedla Kobeho jako hlavní tvář adidasu. Tyto boty kombinovaly odvážné designy s technologií Feet You Wear, které z Kobeho učinily hvězdu na hřišti i mimo něj.

Kobe Bryant nikdy nezakrýval, jak moc byl Michael Jordan jeho inspirací, a to jak na hřišti, tak mimo něj. Už od mládí napodoboval Mikeovy pohyby a ve vzájemných zápasech si vyměňovali jak rivalitu, tak bratrské vazby. Když Kobe po rozchodu s adidas stál na rozcestí své „teniskové“ kariéry a byl na volné noze, zvažoval připojení k Jordan Brandu. Jordanova linie se na Kobeho obrátila s exkluzivními fialovými verzemi modelů Air Jordan 3 a Air Jordan 8, které byly speciálně upraveny pro Bryanta v letech 2002-2003. Tyto retro úpravy Mikeových klasických modelů z let 1988 a 1993 byly později v roce 2016 znovu vydány jako exkluzivní kolekce jako pocta Kobeho kariéře.

Později u Nike Kobe vzkřísil Huarache řadu, získal vlastní signature modely a vydal model Hyperdunk, který se stal fenoménem.

Jeho pozdější spolupráce s designérem Ericem Avarem z Nike přinesla další revoluční modely jako Nike Zoom Kobe 4, který zpopularizoval nízký střih u basketbalových bot. Tyto modely nejen změnily pravidla hry na hřišti, ale také jak hráči vnímají tenisky.

Kobeho odvaha experimentovat s designem a funkčností ho dovedla k vytvoření některých z nejinovativnějších a nejžádanějších tenisek v historii. Jeho tenisky Nike Zoom Kobe 6, zvané „Grinch„, nebo Kobe 9, které odrážely jeho zotavování z achilovky, ukazují, jak hluboko Kobe sahal pro inovace.

Na závěr, Kobeho příběh v sneaker kultuře není jen o vítězstvích a ztrátách na hřišti, ale o tom, jak jeho vášeň pro design a inovace ovlivnila celou generaci nejen v basketu, ale i ve světě streetwearu. Je to příběh o odvaze jít svou vlastní cestou a nebojácně experimentovat s tím, co na nohou nosíme. Ať už jsi fanoušek na hřišti nebo jen milovník tenisek, Kobeho odkaz v designu je něco, co nás bude inspirovat ještě mnoho let. Podívej se na výběr Kobe modelů na našem eshopu a dej nám vědět, jaký z nich tě baví nejvíce, nejlépe si nějaké pořiď 🙂

Air Jordan
Nike Dunk
Nike Air Force 1
adidas YEEZY
New Balance
Přejít nahoru