BESTSELLER V PODOBĚ ADIDAS CAMPUS

Adidas Campus jsou bez pochyby jedny z nejpopulárnějších modelů této sezóny a není divu. Tenisky jsou inspirované skejtovými modely a kultovními materiály inspirované modelem Campus z 80. let. Teď se vrací, silnější než kdy dříve. Nový stylový vzhled a nová identita mluví za vše. Teď se pojďme podívat trochu do historie této skvělé siluety.

Historie Adidas Campus

Adidas Campus mají zajímavou historii, která sahá až do 70. let, kdy byly původně navrženy pro basketbalová hřiště. Ale až 80. léta byla dobou, kdy se opravdu začaly prosazovat a staly se symbolem streetwear kultury.

Byly to právě v hip-hopové čtvrti, kde si Campus našly své hřiště a rychle dosáhly ikonického statusu, hlavně díky spojení s legendární skupinou Beastie Boys. Dokonce se dostaly na obal jejich legendárního alba z roku 1992 „Check Your Head“, kde jsou tyto boty krásně vidět.

Ale nejen fanoušci hip-hopu si Campus oblíbili. I skate kultura je začala používat. Jsou známé svým pohodlím, flexibilitou a odolností, což je rychle učinilo oblíbenou volbou skateboardistů. Jejich schopnost absorbovat nárazy, odolat intenzivnímu opotřebení a poskytovat perfektní grip na prkně je dělá ideální volbou. Adidas dokonce v reakci na rostoucí poptávku ze skateboardingové komunity vydal speciální edici „Campus Vulc„, kterou poznáš podle tenčí podrážky a slova „skateboarding“ na spodní části paty.

Zpátky na výsluní

V minulém roce adidas oživil legendární model Campus 00s, který je bezpochyby jedním z nejnošenějších modelů této sezóny. Už byly předmětem kolaborací s velkými jmény streetwearu, jako je Bape a král latin-trapu, Bad Bunny. Jejich úspěch do značné míry pomáhá trend „chunky“ tenisek a oversize stylu, protože jejich robustní tvar skvěle ladí s baggy jeans a jinými širokými kalhotami.

Jaké si vybrat?

Asi nemusíme zmiňovat, že se bavíme konkrétně o modelu 00s, který je teď neskutečně populární. Pokud hledáš tenisky na každodenní nošení, doporučili bychom ti barevné kombinace jako černá, šedá nebo bílá, jelikož je můžeš sladit téměř s každým outfitem. Ale pokud chceš být trochu výraznější, letos na Campus 00s nás baví zelená a žlutá barva. Projeď si výběr všech možných velikostí a barev na našem e-shopu.

Je to skvělý mix historie, kultury a moderního trendu. Jaké barevné kombinace tě baví nejvíce? V ROOMSTOCKu jsou tyto ikony z minulého století na našem radaru víc než kdy jindy. Dokonce se začínáme ptát, jestli Dunk Low konečně našel hodného soupeře…

Air Jordan
Nike Dunk
Nike Air Force 1
adidas YEEZY
New Balance
Přejít nahoru